Porady

Czas na remont- spodziewamy się dziecka

Przyszli rodzice często decydują się na remont domu, mieszkania. Czasami wystarczy tylko odświeżyć pokój, w którym zamieszka wyczekiwany synek. Dla waszego komfortu i bezpieczeństwa dziecka nie odkładaj tego na ostatnią chwilę. To rada od mamy do drugiej mamy.

Pamiętajmy, że przyszła mama nie powinna mieć kontaktu z chemikaliami używanymi podczas remontu. Zatem jest to męska sprawa. Ważne jest aby ściany były łatwo zmywalne by ich powierzchnię można było zmywać. Najbezpieczniejsze są mineralne farby wodne bez rozpuszczalników, które nie wydzielają szkodliwych związków. Możemy także zdecydować się na farby hipoalergiczne, przeznaczone do pokoi dziecięcych. Niektórzy decydują się na wyłożenie pokoiku tapetą, co też jest dobrym rozwiązaniem. Zamiast zwykłej tapety papierowej lepiej wybrać winylową ponieważ można ją umyć. Kolory mają wpływ na rozwój dziecka. Polecane są jasne pastelowe odcienie. Im będzie delikatniejszy, tym lepiej.

Pamiętajmy, to miejsce w którym dziecko będzie spędzało większość czasu, powinno być przytulne, bezpieczne, wygodne i zadbane.

Leave a Reply